Резултати од 1 до 9 од 9
 1. Collapse Details
  Златна Медиуми Искра Еден
  #1
  Се Приклучат На Денот
  Декември 2010
  Локација
  Калгари, AB
  Мислења
  13,800
  Пост Ви Благодариме / Како
  Придонесе Дали ќе уживате во читањето на
  содржина тука, кликнете подолу
  сликата за поддршка на нашиот сајт.
  Click Here To Contribute To Our Site


  Златна Медиуми Искра Еден HD ПВР  HD сателитски приемник. Оригиналниот и Enigma2 (наскоро) OS dual boot е можно. WiFi опција.

  Единствената разлика за разлика од цената помеѓу Искра Triplex и Искра се приемници: Една има 1 тјунер и Triplex има 3 приемници.

  Доаѓа на само под $200.00 означите ова HD STB е помеѓу $60.00 - $125.00 поевтини од Вонземјани 2 со сите исти ѕвона и свирки, но со побрз процесор за побрзо слепи на скенирање пати..А2 = 450 MHz - Златна Медиуми Искра Една = 600 MHz - Еднаш Fulan Искра подигнати софтвер надградби на Искра Онлајн услуга, Златен Медиуми Тим има надградбата во исто време како Странец.

  Многу лесен за користење, нема повеќе даунлоадирањето на надградби на софтвер и го прави тоа на рачен начин, освен ако не изберете да. Системот информации пораката ќе ве известиме кога постои нов софтвер и се што е потребно е да отидете до Златниот Медиуми Искра Online Услугата и притиснете на црвеното копче за да започнете со надградбата. Тогаш ГМ дали тоа е нешто - подигнување и вашиот направено!

  Јас само тестирани некои слепи скенира на Ц-Групата страна и резултатите се исто и исто толку брзо како 600 MHz Triplex. Така, оние кои не треба или сакате повеќе тјунер STB, ова ќе биде одлична опција и многу поевтино ако јас може да го додадете.

  Имајте на ум на сите мрежа, multi media options / функции и додатоци кои се достапни за Златниот Медиуми го прави ова поле се многу интересни. Но, во исто време постојат многу поевтини кутии за само прави брзо слепи скенирање ако тоа е за сите што е потребно или се потребни.

  Исто како Triplex Една, исто така доаѓа со бесплатен HDMI кабел и две различни обоени лице плочи за да го промените изгледот на STB да одговараат на вашата околина ако сакате.

  Спецификации

  Бренд Златна Медиуми
  Производителот опис Технички спецификации:
  • Линукс оперативен СИСТЕМ
  • 600 MHz processor
  • Dual boot систем
  • 2 x Conax CA
  • Искра Портал (VOD услуги,интерактивни ТЕЛЕВИЗИСКИ услуги итн...)
  • Искра onlineservice
  • HBBTV
  • Опера Webbrowser Shoutcast,Picasa,RSS,времето forcast,онлајн прирачник за корисникот,најчесто поставувани ПРАШАЊА, итн...
  • Youtube,Youporn & Kartina ТВ
  • Моќен Видео поддршка (Divx,Xvid,MKV,WMV,AVI, итн...)
  • WI-FI поддршка
  • 3-G поддршка
  • Full HD
  • 3-D подготвени
  • Додатоци
  • Мрежна поддршка harddisc
  • 2 x USB за Лични-Видео-Снимка (ПВР), MP3 , JPEG, како и ажурирање на софтвер
  • USB-Центар за поддршка
  • HDMI 1.3 излез
  • Висока резолуција на Екранот VFD
  • РКА порта (Видео, Аудио, L&R)
  • 1 x Scart ТВ
  • RJ45 Ethernet порта
  • Модем
  • 2 x Дигитален Аудио излез (коаксијален & оптички)
  • RS 232 интерфејс
  • Видео резолуција Full HD 1080p, 1080i, 720p, 576p, 480p, 576i, 480i
  • Корисникот оптимизиран, повеќејазично OSD мени
  • Режим на < 0,5 Вати потрошувачка на енергија
  • Слепи Скенирање пребарување
  HDTV примате Yes
  ДИГИТАЛНА-компатибилност ДИГИТАЛНА-S, ДИГИТАЛНА-S2
  ДИГИТАЛНА приемници 1 x ДИГИТАЛНА-S2
  ДИГИТАЛНА декодирање MPEG2, MPEG4 AVC / H. 264
  Резолуција 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p
  Размерот 16:10, 16:9, 16:9 (4:3 pillarbox), 4:3, 4:3 (16:9 letterbox), Pan&Скенирање
  ИД слотови 0
  Гледање картичка слотови 2
  Timeshift Yes (да додадете диск)
  Рекорд Yes (да додадете диск)
  Види и евиденција на истите mux 2 канали Yes
  Mux рекорд Yes
  Хард диск и слотови USB
  Канали Неограничен број на
  Омилен канал листа Yes
  Blindscan Yes
  Прирачник јазици Германски, Англиски
  Мени јазици Фински, Шведски, Англиски, Германски, Руски, Естонските, Шпански, Француски, Италијански, Турски, Арапски, Португалски, Каталонски, Норвешка, Холандија, Данска, Полски, Грчки, Чешка, Frisian, Украина, Унгарија, Литванија, Хрватска, Исланд, Slovakian, Словенечки, Летонија, Србија
  EPG Yes
  ДИГИТАЛНА преводи Yes
  Телетекст Yes
  RF modulator Никој
  DiSEqC компатибилност 1.0, 1.1, 1.2, 1.3 (USALS)
  Parental control Yes
  PiP (Слика во Слика) Никој
  Игри Yes
  Linux оперативен СИСТЕМ Yes
  Интернет конекција RJ-45
  Интернет прелистувачот Yes
  Youtube Yes
  Веб видео плеер Yes
  Веб радио Никој
  Видео игра AVI, DivX, mkv, MOV, TS, WMV, Xvid
  Музика игра MP3
  Слика видите JPEG
  Unicable компатибилен Никој
  Напојување 12V Никој
  Потрошувачка на енергија макс (W) Никој
  Потрошувачка на енергија во stand-by (W) Никој
  Надградба на софтвер USB, RJ-45
  Channel list (листа надградба USB, RJ-45
  Преден панел конектори Никој
  Задниот панел конектори HDMI ™ излез, ТВ SCART, Composite video излез, Дигитален Аудио излез (Toslink), Дигитален Аудио излез (РКА), Стерео Аудио излез (2 x РКА), F, F out, USB 2.0, Ethernet, RS-232, Модем
  Производ висина (mm) Никој
  Производ ширина (mm) Никој
  Производ длабочина (mm) Никој
  Производ тежина (g) Никој
  Вклучени Далечински управувач, Батерии, Надворешно напојување, кабел за Напојување
  Гаранција 12 месеци  Attached Images Прикачени Слики
  Последно изменето од ViP3R; 08-27-2012 на 01:21 AM.

  кликнете кликнете b00m


  гадюка
  Reply With Quote
   

 2. Collapse Details
  #2
  Се Приклучат На Денот
  Декември 2010
  Локација
  Калгари, AB
  Мислења
  13,800
  Пост Ви Благодариме / Како
  Јас треба да се додаде и Triplex и ОНОЈ што ги превземете истите датотеки. Сè е Идентични освен што имаат само еден тјунер во споредба со две употребливи приемници за Triplex.

  кликнете кликнете b00m


  гадюка
  Reply With Quote
   

 3. Collapse Details
  #3
  Се Приклучат На Денот
  Јули 2011
  Мислења
  130
  Пост Ви Благодариме / Како
  Јас се прашувам дали Златна Медиуми е користење на различни процесор од Amiko кутии, или со користење на истите еден и само тактовата фрек тоа побрзо?
  Reply With Quote
   

 4. Collapse Details
  #4
  Се Приклучат На Денот
  Декември 2010
  Локација
  Калгари, AB
  Мислења
  13,800
  Пост Ви Благодариме / Како
  Quote Originally Posted by Џим S. View Post
  Јас се прашувам дали Златна Медиуми е користење на различни процесор од Amiko кутии, или со користење на истите еден и само тактовата фрек тоа побрзо?
  Колку што јас знам тие ги користат иста ST7162 чип, Кој е оценет на 600 MHz.. Златна Медиуми одлучи да ги користат целосна способност на чип за тоа е кутии за да ги направи што е можно поскоро, беа Amiko избира да не. Не дека тоа е навистина потребно, но над-тактовата фрек, исто така може да се направи во Enigma2 да се зголеми ова само како и секој CPU чипот.

  Горенаведените ST чип pdf може да се најде лесно со пребарување на Google.. Златна Медиуми знае ние како брзо и побрзо .

  кликнете кликнете b00m


  гадюка
  Reply With Quote
   

 5. Collapse Details
  #5
  Се Приклучат На Денот
  Мај 2011
  Мислења
  5,808
  Пост Ви Благодариме / Како
  Viper
  Ви благодариме за следење на нови модели
  Имам 3 прашања за вас на овој Ст

  -Тоа ќе се направи Рачно pids
  -Тоа ќе биде можно, или да се додаде во иднина да се добие САД блиску наслов CC1, CC2
  -Спецификации споменати Компонента Композитни но јас воопшто не гледам на конектори на сликата

  со почит,
  Reply With Quote
   

 6. Collapse Details
  #6
  Guest Гостин
  Јас може да одговори 2 на оние прашања Карлос. Прирачник за пид влез е веќе постави во инсталирате menu (мени) кога ќе се скенира tp постојат области за нумерички запис. Вашиот приемник може да се користи со hdmi кабел или сложена, таму не е компонента.
  Reply With Quote
   

 7. Collapse Details
  #7
  Се Приклучат На Денот
  Декември 2010
  Локација
  Калгари, AB
  Мислења
  13,800
  Пост Ви Благодариме / Како
  Благодарение Коста.

  Колку што CC оди, според моите сознанија постојат многу малку договорот за слободна трговија канали што емитуваат CC, па дури и тогаш јас верувам дека тие можат да се гледаат само преку композитни и не HDMI.
  Некој може да имате повеќе знаења за ова. Јас искрено немам идеја ако CC ќе биде додадена затоа што на овој.

  кликнете кликнете b00m


  гадюка
  Reply With Quote
   

 8. Collapse Details
  #8
  Се Приклучат На Денот
  Февруари 2011
  Локација
  Нова Англија
  Мислења
  3,471
  Пост Ви Благодариме / Како
  Па, како го прави ова поле се споредуваат со анаконда или gekko? Јас би сакал да добие нешто наскоро да го замени мојот S9 но сакам најдобар на сите околу.
  Reply With Quote
   

 9. Collapse Details
  #9
  Guest Гостин
  Тоа е слеп скенирање и медиа центар е супериорен во однос на Анаконда. Најбрзиот слеп скенирање некогаш сум тестирани, но тоа не пропуштајте tp тука и таму и нејзините тјунер чувствителност е дури и подобро, тогаш Анаконда.
  Reply With Quote
   

Објавување Дозволи

 • Вие не може да пост нови теми
 • Вие не може да пост одговори
 • Вие не може да пост прилози
 • Вие не може да изменувате вашите мислења
 •